KONTAKTY

 :: Zakład Wodociągów i Kanalizacji :     |     : Zakład Usług Komunalnych :     |   : Dział Gospodarki Mieszkaniowej ::

MZGK sp. z o.o. w Dęblinie

Strona główna

Cenniki

Galeria zdjęć

Przetargi

Ośrodek rekreacyjny

Nieruchomości

Ekoedukacja

Rys historyczny

Kontakty

 

Pytania i odpowiedzi
-

Zachęcamy Państwa do zadawania pytań.


Odpowiedzi na zadane przez Państwa pytania:

 


Pytanie

 od Jarosław W.
Data: 26.02.2016 r.
Treść pytania:
Witam bardzo serdecznie.
W dniu 26.02.2016r w godzinach 13.00 - 14.00 państwa pracownicy brali udział w akcji pod tytułem przepychanie rury na ulicy Rogowskiego 7. Czy przepchali tą rurę tego nie wiem, ale na pewno zostawili w piwnicy jezioro szamba które sobie spokojnie śmierdzi i utrudnia wejście do piwnicy.Na moje pytanie co z
tą wodą jeden z państwa pracowników odpowiedział ".. kiedyś wsiąknie.."Wydaje mi się że po skończonej pracy powinno się po sobie posprzątać a nie zostawić syf.
Moje pytanie brzmi: Czy wasi pracownicy dobierani są pod względem fachowości czy po prostu po znajomości. Proszę o odpowiedź. W przeciwnym razie opisze całą sprawę w lokalnej gazecie a co gorsza będę z aparatem uparcie śledził poczynania pracowników MZGK Dęblin. Pozdrawiam

 


Odpowiedź:

Szanowny Panie

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z siedzibą w Dęblinie odpowiadając na Pana maila z dnia 26.02.2016 roku informuje, że pracownicy Spółki udzielali pomocy przy udrażnianiu kuchennego poziomu kanalizacyjnego firmie zewnętrznej świadczącej usługi konserwacyjne na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej przy ulicy Rogowskiego 7 w Dęblinie w dniu 26.02.2016 roku na zlecenie Zespołu Zarządców Nieruchomości Sp. z o.o.  Niestety pomimo użycia samochodu specjalistycznego WUKO, a następnie urządzenia ROM nie udało się całkowicie udrożnić poziomu kanalizacyjnego w budynku Wspólnoty. Firma zajmująca się usługami konserwacyjnymi dla Wspólnoty podjęła dalsze czynności związane z usuwaniem niedrożności w poziomie kanalizacyjnym. Po udrożnieniu kanalizacji w dniu 29.02.2016 roku usunęła skutki zaistniałej awarii.

Nadmieniamy, że Spółka jedynie współuczestniczyła w usuwaniu awarii pomagając firmie zewnętrznej świadczącej usługi konserwacyjne na rzez Wspólnoty, a   Administracja, czyli Zespół Zarządców Nieruchomości Sp. z o.o. nie wnosi żadnych uwag do wykonania pracy przez pracowników Spółki.

                                                                                                                   Prezes MZGK Sp. z o.o.
                                                                                                                    Alicja Zwierzchowska


Pytanie

 od Ania - Dęblin
Data: 02.12.2015 r.
Treść pytania: Witam Pani Prezes

Pragnę zwrócić Pani uwagę na stan naszych dróg dzisiaj o poranku. Wczoraj padał wieczorem  deszcz, w nocy mrozek a o poranku "jajko " na drogach. Posypana była tylko ul. Staromiejska. Czy mieszkańcy Dęblina i dojeżdżający do pracy z okolic nie muszą bezpiecznie dojechać ? Czy to jeszcze nie okres zimowy ?
Pozdrawiam
Ania
 


Odpowiedź:

Szanowna Pani 
 

W odpowiedzi na pytanie P. Anny z dnia 2 grudnia 2015r dotyczące zimowego utrzymania dróg
w Dęblinie informuję, iż w danym dniu faktycznie wystąpiła lokalna śliskość na trenie miasta Dęblin.

W nocy z 2 na 3 grudnia występowały opady deszczu oraz dodatnie temperatury (o godz.  4 temperatura wynosiła +2°C i nie było konieczności wyjazdu żadnego pojazdu do zimowego utrzymania dróg). Jednak ok. godz. 6.30 temperatura spadła do ok. 0 st. C i lokalnie pojawiła się gołoledź.

W związku z zaistniałą sytuacją ok. godz. 7 na drogi gminne i powiatowe zostały skierowane dwie jednostki sprzętu do posypywania ulic. Posypane zostały tylko miejsca gdzie była taka konieczność.

Powyższa reakcja na zaistniałe warunki pogodowa jest zgodna ze standardami utrzymania dróg gminnych i powiatowych w Dęblinie.

                                                                                                                  Prezes MZGK Sp. z o.o.
                                                                                                                    Alicja Zwierzchowska

 

Pytanie

 od Marek M - Dęblin
Data: 18.09.2014 r.
Treść pytania:
Witam Pana. Chciałem się zapytać dlaczego na fakturze nie
podaje Pan stanu licznika od którego nalicza Pan należność za wodę. Faktura
przychodzi do nabywcy i skąd on ma wiedzieć od jakiego stanu ma uiścić
opłatę. Czekam na szybką odpowiedz .

 


Odpowiedź:

Szanowny Panie 
W odpowiedzi na Pana pytanie z dnia 18 września 2014 roku informuję, że stan wodomierza podawany jest na fakturze rozliczeniowej (wystawianej co 3 miesiące po odczycie wodomierza). Natomiast na fakturach zaliczkowych istotnie brak jest stanu wodomierza ze względu na to, iż jest to tylko prognozowane zużycie wody dla Pana gospodarstwa domowego.

                                                                                                                  Prezes MZGK Sp. z o.o.
                                                                                                                        Dariusz Wojdat

 

Pytanie

 od Anonim - Dęblin
Data: 13.03.2014 r.
Treść pytania:
Mam pytanie jak to się dzieje, że co miesiąc dajecie co raz mniejsze worki na surowce wtórne. Pamiętam jak kiedyś dawaliście worki 120 L i było fajnie bo przez dwa tygodnie zapełniało się 1-2 sztuki. Później zmieniliście wielkości na chyba 80L, a ostatnio dostałem chyba 45L. I teraz muszę wystawiać 4-6 worków. Chyba kupie sobie takie 150L żeby osoby zbierające odpady musiały tylko raz się schylać po worek.
Druga sprawa dotyczy odpadów zwykłych, wystawiam dwa pojemniki z samego rana bo pracuje od 7 do 15, wracając widzę że moje pojemniki stoją na środku chodnika, klapy otwarte że każdy przechodzeń wrzuca swoje śmiecie do moich koszy. Jeżeli już osoby opróżniające kosze, nie chcą wstawiać kosza na "furtkę" która znajduje się metr od nich, to niech chociaż zamykają je. Bo taką mamy rewitalizacje rynku że z mojej ulicy poznikały wszystkie kosze i zaczyna się robić na nowych chodnikach wysypisko.
 


Odpowiedź:

Szanowny Panie 
MZGK Sp. z o.o. w Dęblinie zgodnie z podpisaną Umową z Miastem Dęblin realizuje zadanie "Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Miasta Dęblin". Nieruchomości zamieszkałe o zabudowie jednorodzinnej są zaopatrywane przez Spółkę w worki do selektywnego zbierania odpadów surowcowych i szkła. Zgodnie z warunkami przetargu oraz Umowy są to worki 60L. W ostatnim czasie firma, która produkuje i dostarcza worki przesłała omyłkowo do Spółki partię 45 litrowych worków. Decyzją Zarządu MZGK Sp. z o.o. w Dęblinie właśnie te worki zostały wydane mieszkańcom nieruchomości, aby uniknąć problemów z przetrzymywaniem odpadów przez właścicieli na ich posesjach, do czasu dostarczenia 60 litrowych worków. Na dzień dzisiejszy wydawane są już mieszkańcom worki 60 litrowe.
W sprawie, którą Pan opisał dotyczącą opróżnionych pojemników informuję, że pracownicy MZGK Sp. z o.o. w Dęblinie pozostawiają opróżnione pojemniki przed wejściem na posesję, gdyż mają zakaz wchodzenia na teren nieruchomości. Zaś klapy po opróżnieniu pojemników pozostają otwarte, aby wywietrzyć pojemniki.

                                                                                                                  Prezes MZGK Sp. z o.o.
                                                                                                                        Dariusz Wojdat

 

Pytanie

 od Anonim - Dęblin
Data: 04.03.2014 r.
Treść pytania:
: Posiadam trochę drobnej elektroniki (typu telefony komórkowe, elementy komputerowe) Chciałbym się zapytać w jaki sposób mogę ich się pozbyć? do zwykłych śmieci ich nie wyrzucę ponieważ za to można dostać mandat nawet w wysokości 500 zł. A nie chciałbym po kryjomu udać się na inne osiedle i podrzucić do zwykłego kosza.

 


Odpowiedź:

Szanowny Panie 

MZGK Sp. z o.o. w Dęblinie od kilku lat prowadzi dwa razy w roku na terenie Dęblina cykliczne "Zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego". Najbliższa zaplanowana jest na 19.03.2014 r.  W tym dniu każdy właściciel nieruchomości z terenu Miasta Dęblin będzie mógł się pozbyć bezpłatnie i zgodnie z prawem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Nie będzie zabierany zużyty sprzęt zdekompletowany, tzn. np. bez obudowy lub bez agregatu, kineskopu, transformatorów itp. Zebrany zużyty sprzęt AGD i RTV należy wystawić w dniu zbiórki do godz. 8:00 przed posesję. Pracownicy MZGK Sp. z o.o. w Dęblinie specjalnie przeznaczonym do tego celu samochodem będą odbierać zużyty sprzęt. Odbiór należy zgłosić osobiście lub telefonicznie w Biurze Obsługi Klienta najpóźniej do 18.03.2014 r. pod numerami telefonów: 81 883 36 25 i 81 883 36 65. Zachęcam Pana również do regularnych odwiedzin naszej strony internetowej www.mzgk.pl, gdzie znajdzie Pan więcej informacji dotyczących działań Spółki.

                                                                                                                  Prezes MZGK Sp. z o.o.
                                                                                                                        Dariusz Wojdat

 

Pytanie

 od Anonim - Dęblin
Data: 06.01.2014 r.
Treść pytania:
: Treść pytania: Witam Panie Prezesie. Mam pytanie czy ktoś interesuje się tym jak niektórzy mieszkańcy Dęblina wypuszczają zanieczyszczenia na podwórka zamiast do szamba i które w zaistniałej sytuacji są wybierane raz na pół roku albo raz na rok. Dziękuję i pozdrawiam.

 


Odpowiedź:

Szanowny Panie 

MZGK Sp. z o.o. w Dęblinie nie ma uprawnień do kontroli posesji i ich właścicieli w zakresie niekontrolowanego wylewania szamba. Takowe uprawnienia posiada Urząd Miasta Dęblin. Mieszkaniec, który zaobserwuje sytuację opisaną przez Pana może i powinien zgłosić ten fakt w Wydziale Gospodarki Mieniem Komunalnym Urzędu Miasta Dęblin. Ze swojej strony nadmienię, że Spółka analizuje na bieżąco częstotliwość wywozu nieczystości płynnych z posesji swoich Klientów i w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości przekazuje sprawę do stosownego Wydziału Urzędu Miasta. Należy również dodać, że po zakończeniu realizowanej obecnie dużej inwestycji wodno-kanalizacyjnej na terenie Dęblina pn. ”Modernizacja i rozbudowa systemu odprowadzania ścieków oraz zaopatrzenia w wodę na terenie aglomeracji Dęblin” sytuacje opisane przez Pana będą miały charakter incydentalny.

                                                                                                                  Prezes MZGK Sp. z o.o.
                                                                                                                        Dariusz Wojdat

 

Pytanie

 od Wojciech  Z. - Dęblin
Data: 20.09.2013 r.
Treść pytania:
: 1. Jaki przepis reguluje pobieranie opłaty abonamentowej?
2. Dlaczego w przypadku wnoszenia opłat w systemie przedpłat pobiera się opłatę abonamentową od faktur przedpłat, a później od faktury wyrównawczej? Kiedy otrzymam odpowiedź na pismo nr p-1694 z 03.09.2013 r. Pozdrawiam.

 


Odpowiedź:

Szanowny Panie 

W odpowiedzi na Pana pytania informuję, że sprawy związane z opłatą abonamentową reguluje Rozporządzenie Ministra Budownictwa z dnia 28 czerwca 2006 r. w sprawie określenia taryf, wzoru wniosku o zatwierdzenie taryf oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków (D. U. 2006 nr 127, poz. 886 z póź. zm.).

Opłatę abonamentową nalicza się za okres rozliczeniowy, okresem rozliczeniowym w Dęblinie dla gospodarstw indywidualnych jest okres 3 miesięcy kalendarzowych. Dbając jednak o Klientów Spółki, opłata abonamentowa została podzielona w równych częściach na każdy z 3 miesięcy, aby proporcjonalnie rozłożyć i zmniejszyć jednorazową opłatę.

Odpowiedź na Pana pismo, które wpłynęło do Spółki otrzyma Pan drogą pocztową w najbliższych dniach.

                                                                                                                  Prezes MZGK Sp. z o.o.
                                                                                                                        Dariusz Wojdat

 

Pytanie

 od Jarosław M. - Dęblin
Data: 31.12.2012 r.
Treść pytania:
: Moje pytanie związane jest z projektem "Modernizacja i rozbudowa systemu odprowadzania ścieków oraz zaopatrzenia w wodę na terenie aglomeracji Dęblin”. Kiedy Panie Prezesie będzie kolej na ulicę Partyzantów?

 


Odpowiedź:

Szanowny Panie 

Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Partyzantów w Dęblinie nie jest ujęta w w/w projekcie, jak również i w Wieloletnim Planie Rozwoju i Modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych MZGK Sp. z o.o. na lata 2010-2013 oraz w Budżecie Miasta Dęblin na 2013 rok.

Nie mniej jednak jest opracowana i przygotowana dokumentacja techniczna bez pozwolenia na budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Partyzantów. Istnieje realne prawdopodobieństwo rozpoczęcia realizacji zadania w 2015 r. Uzależnione jest ono jednak od ujęcia tejże inwestycji w budżecie miasta Dęblin lub budżecie Spółki na 2015 r.

                                                                                                                  Prezes MZGK Sp. z o.o.
                                                                                                                        Dariusz Wojdat

 

Pytanie

 od Adam B. - Dęblin
Data: 02.10.2012 r.
Treść pytania: Panie Prezesie.
Pragnę Pana zapytać czy przy ulicy Wiślanej (domki jednorodzinne) planowana jest budowa kolektora sanitarnego do odprowadzania ścieków? Ulica nasza została pominięta podczas budowy kanalizacji na osiedlu Wiślana - Żwica. Obecnie mieszkańcy korzystają z istniejących szamb, które wybudowane zostały w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku.
O wybudowaniu kolektora ściekowego, przy wyżej wymienionej ulicy, zapewniał Pan mieszkańców jeszcze w czasach gdy piastował Pan stanowisko Burmistrza Miasta.
Z poważaniem.
Adam. B.

 


Odpowiedź:

Szanowny Panie 

Udzielając odpowiedzi na Pańskie pytanie pragnę przeprosić za opóźnienie, które wyniknęło z konieczności konsultacji i uzgodnień pomiędzy Spółką a Urzędem Miasta Dęblin w sprawach związanych z planami realizacji inwestycji wodociągowo-kanalizacyjnych ujętych w Wieloletnim Planie Rozwoju i Modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych MZGK Sp. z o.o. w Dęblinie na lata 2010-2013 oraz w Budżecie Miasta Dęblin na 2013 rok.

Inwestycja, o którą Pan pyta, tj. budowa kolektora sanitarnego przy ul. Wiślana (zabudowa jednorodzinna) nie jest ujęta w w/w Wieloletnim Planie, jak również nie została przewidziana do realizacji w Budżecie Miasta Dęblin na 2013 r. Nie mniej jednak MZGK Sp. z o.o. czyni starania, aby zrealizować powyższą inwestycję w kolejnych latach ze środków własnych lub przy pomocy Urzędu Miasta Dęblin.

                                                                                                                  Prezes MZGK Sp. z o.o.
                                                                                                                        Dariusz Wojdat


Pytanie:

Pytanie od Anna W.
Adres: Dęblin
Data: 26.06.2012 r.
Treść pytania: Witam Panie Prezesie! Ostatnio wysyłacie ludziom wezwania do uregulowania przeterminowanych należności. Czy Pan jako prezes nie ma obowiązku poinformowania swoich klientów o podwyżce która obowiązuje od początku roku. Uważam, że komputer (gdzie nie można znaleźć aktualnych cen) i tablica ogłoszeń (gdzie jest wszystko zrywane) to nie jest informacja dla klientów. Myślę, że Pan ustosunkuje się odpowiednio do tej wypowiedzi i wyciągnie odpowiednie wnioski . POZDRAWIAM.

 


Odpowiedź:

Szanowna Pani 

W imieniu Zarządu MZGK Sp. z o.o. w Dęblinie pragnę przeprosić Panią i wszystkich naszych Klientów za opisaną wyżej sytuację, która nie powinna się wydarzyć. W wyniku niedopatrzenia nasi Klienci nie zostali indywidualnie powiadomieni o zmianie ceny wywozu odpadów komunalnych, która nastąpiła z dniem 01.02.2012 r. Zapewniam, że w przyszłości wszyscy nasi Klienci otrzymają wcześniej listowną informację o zmianie ceny.

Informuję również wszystkich, którzy otrzymali wezwania do uregulowania zobowiązań z tytułu dopłaty do nowej ceny wywozu odpadów komunalnych, że nie są i nie będą pobierane przez Spółkę odsetki od ww. zobowiązań.

W uzupełnieniu wyjaśnienia nadmieniam, że aktualny cennik usług świadczonych przez Spółkę znajduje się na stronie internetowej www.mzgk.pl w zakładce "Usługi i Cenniki" (z lewej strony ekranu).

                                                                                                                  Prezes MZGK Sp. z o.o.
                                                                                                                        Dariusz Wojdat


Pytanie:

Witam,
Witam. Chciałem się dowiedzieć kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie dróg w mieście Dęblin i na osiedlach. Naprawdę jeszcze tak źle to nie było. Osiedle Jagiellońska jest kompletnie nie odśnieżone jazda na rowerze jest nie możliwa ponieważ jest tyle śniegu ze nie da się poruszać ten problem tyczy się też poruszania samochodem. Mijanie się z innym pojazdem liczy się z cudem... Czekam na jakąś konkretna odpowiedź i liczę że ten problem zostanie rozwiązany bo tak być nie może.


(Andrzej S
, 07.12.2010 r.)


Odpowiedź:

Szanowny Panie

Odpowiadając na Pana zapytanie dotyczące odśnieżania terenu miasta Dęblin informuję, iż na terenie miasta usytuowane są drogi gminne, powiatowe, wojewódzkie i krajowe. Drogi będące w kategorii dróg gminnych i powiatowych odśnieżane są przez Spółkę. Zgodnie z zawartą umową na zimowe utrzymanie dróg z Urzędem Miasta oraz zleceniem od Zarządu Dróg Powiatowych w Rykach w pierwszej kolejności odśnieżania i zimowego utrzymania są drogi powiatowe oraz niektóre drogi gminne o znaczeniu kluczowym dla miasta. Drogi na osiedlu Jagiellońska zgodnie z harmonogramem odśnieżania są drogami gminnymi i są odśnieżane w drugiej kolejności. Intensywne opady śniegu występujące w ostatnim czasie spowodowały konieczność skierowania sprzętu na drogi o znaczeniu strategicznym dla komunikacji w mieście. Z tego też powodu ulice znajdujące się na Osiedlu Jagiellońska odśnieżane były tylko dwa razy w ciągu dnia (tj. rano i po południu). W dniu 07.12.2010 r. po udrożnieniu dróg powiatowych i gminnych pierwszej kolejności odśnieżania sprzęt ciężki został skierowany do odśnieżenia Osiedla Jagiellońska i innych Osiedli. W chwili obecnej drogi gminne na osiedlu Jagiellońska są w pełni odśnieżone. Za utrudnienia przepraszamy.
 


Pytanie:

Witam,
Panie Prezesie, proszę zmobilizować osoby odpowiedzialne za odśnieżanie chodników przy ulicy Warszawska, aby do pracy wyruszali wcześniej niż dotychczas tj. około 11,00. Normalnie odśnieżanie odbywa się w godzinach nocnych i wczesno porannych, później jest bezsensowne ponieważ mamy już odśnieżone  we własnym zakresie.  Proszę o reakcję w powyższej sprawie.

(Hanna S
, 01.12.2010 r.)


Odpowiedź:

Szanowna Pani

Ulica Warszawska w Dęblinie jest drogą krajową i jako taka nie podlega odśnieżaniu przez Spółkę. Przetarg na odśnieżanie ulicy Warszawskiej oraz chodników wygrała firma Zakład Budowy Wodociągów i Kanalizacji Markuszów i wszelkie pytania należy kierować do tego zakładu lub do właściciela drogi, jakim jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Puławy.  W dniu 30.11.2010 roku rzeczywiście pracownicy Spółki odśnieżali chodniki na ulicy Warszawskiej, jednakże było to odśnieżanie jednorazowe i interwencyjne z uwagi na panujące warunki drogowe.  Natomiast odśnieżanie chodnika przy posesji należy do właściciela posesji zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku w Gminie Dęblin & 3 pkt. 15.
 


Pytanie:

Panie Prezesie. Obserwuję od dłuższego czasu Pańskich pracowników i dochodzę do wniosku, że płaci im Pan za złą pracę. Oni pracują jak za PRL-u. Ostatnie partactwo wykonali na ścieżce rowerowej na ul. Spacerowej. Niby prosta czynność ale niech Pan to oceni osobiście. Dotyczy ułożenia kostki po awarii kolektora ściekowego. Pozdrawiam

(Anonim
, 20.06.2010 r.)


Odpowiedź:


Szanowny Panie

Na ul. Spacerowej w Dęblinie w ubiegłym tygodniu były prowadzone prace przez dwie firmy. MZGK Sp. z o.o. usuwał awarię kolektora sanitarnego, natomiast inna firma równocześnie kładła kabel telekomunikacyjny. Pracownicy MZGK Sp. z o.o. po sprawnym usunięciu awarii z należytą starannością odtworzyli ciąg komunikacyjny wykonany z kostki brukowej. Co więcej, uważam (nie tylko zresztą ja), że teraz odtworzony odcinek jest w znacznie lepszym stanie niż przed awarią, gdyż min. nie występuje już w tym miejscu zapadanie się kostki w stronę ogródków działkowych, tak jak ma to miejsce praktycznie na całej długości wzdłuż w/w ogródków.
Tak więc skierowane przez Pana zarzuty w stronę Pracowników Spółki o rzekome „partactwo” są bezpodstawne i nieuzasadnione, a należałoby raczej zastanowić się czy nie interweniować w tej sprawie u głównego wykonawcy ścieżki rowerowej przy ul. Spacerowej.

 


Pytanie:

Gdzie podziały się kontenery do zbiórki odzieży? Czy w związku z ich brakiem odzież powinniśmy wyrzucać do śmieci komunalnych? Nie sądziłam, że nasza polska odzież używana jest automatycznie klasyfikowana jako śmieć. Proszę o ewentualne wskazanie miejsc zbiórki.


(
Danuta B.
, 11.05.2010 r.)
 


Odpowiedź:

Szanowna Pani

W odpowiedzi na pytanie dotyczące kontenerów do zbiórki używanej odzieży Miejski Zaklad Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z siedziba w Dęblinie informuje,  iż w/w/ kontenerami zajmowała się firma PPHU "WTÓRPOL" Zakład Pracy Chronionej Leszek Wojtaczek i tam należy skierować zapytanie.

PPHU "WTÓRPOL"
Zakład Pracy Chronionej
Leszek Wojteczek
ul. Żurawia 1, 26-110 Skarżysko  Kamienna
tel. 608 449 904

 


Pytanie:

Prosze o informację czy ul. Podchoršżych sš obsługiwane przez ujęcie \"Jagiellońska\" czy \"Wiślana\". Dziękuję.

(Helena K
., 31.01.2010 r.)


Odpowiedź:

Szanowna Pani

W odpowiedzi na pytanie zadane w dniu 31.01.2010 r Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z siedzibą w Dęblinie informuje, że ulica Podchorążych w Dęblinie nie jest obsługiwana przez Ujęcie Wody Jagiellońska oraz Ujęcie Wody Wiślana w kwestii zaopatrzenia w wodę. Zaopatrzenie w wodę w/w ulicy odbywa się z Ujęcia  zlokalizowanego na terenie Jednostki Wojskowej nr 4219.

 


Pytanie:

Dlaczego mieszkańcy Trapezu, Lotniska ,Spacerowej Masowa i 15-tego Pułku nie mają obniżonej taryfy za wodę?

(Kleopatra K
., 19.01.2010 r.)


Odpowiedź:

Szanowna Pani

Zgodnie z Uchwałą Nr LVI/336/2009 Rady Miasta Dęblin z dnia 1 grudnia 2009 r. Rada Miasta zatwierdziła taryfę MZGK Sp. z o.o. w Dęblinie dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na okres od 1 stycznia 2010 r. do 31 grudnia 2010 r. Jest to taryfa jednolita, dwuczłonowa dla wszystkich Mieszkańców Dęblina. Jednocześnie Rada Miasta uchwaliła dopłatę do 1 m3 wody dla gospodarstw domowych w wysokości brutto 0,20 zł za okres obowiązywania powyższych taryf.

 


Pytanie:

Witam, pragnę zapytać Pana , dlaczego w wyznaczone przez MZGK dni (środy) nie jest odbierany popiół z prywatnych posesji ? Mieszkańcy wystawiają pojemniki co środa, lecz nie zawsze popiół jest odbierany. Rozumiem, że zima itp., lecz w okresie letnim nie ma odbioru popiołu. Jest to uciążliwe i nie estetyczne, gdyż pojemniki z tym popiołem stoją przed ogrodzeniem posesji w nadziei, że w inny dzień może kto? je odbierze. Proszę więc o odpowiedź, czy istnieje szansa na odbiór popiołu jeszcze w tym zimowym sezonie???

(Krzysztof C., 17.01.2010 r.)


Odpowiedź:

Szanowny Panie

W dniu 13.01.2010 r. popiół nie został odebrany z prywatnych posesji, ponieważ wszyscy pracownicy MZGK Sp. z o.o. zajmujący się wywożeniem odpadów komunalnych zostali przekierowani do odśnieżania i posypywania dróg i chodników na terenie miasta Dęblin.  W dniu 20.01.2010 r. (środa) popiół zostanie odebrany od wszystkich naszych Klientów. Za uniedogodnienia serdecznie przepraszamy.

 


Pytanie:

Panie Prezesie! Mam pytanie kiedy będzie następna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego?
Dziękuję za odpowiedź


(Alicja S., 12.05.2009 r.)


Odpowiedź:

Szanowna Pani

MZGK Sp. z o.o. z siedzibą w Dęblinie organizuje dla swoich Klientów zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego cyklicznie: przed Świętami Wielkanocnymi i Bożego Narodzenia.

 


Pytanie:

Panie Prezesie! Wielokrotnie w imieniu Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Stężycka 52 zwracałam się do Pana Karpińskiego a także do Pana Burmistrza za pośrednictwem strony internetowej o posprzątanie terenu wokół śmietnika na Stężyckiej. Zawsze reakcja na zgłoszenie była, za co jestem bardzo wdzięczna. Ale jak wszyscy dobrze wiemy to syzyfowa praca. Po każdym sprzątaniu w bardzo krótkim czasie wokół śmietnika powstaje nowe wysypisko, papiery i folie fruwają po całym terenie. Ostatnio na wielu osiedlach pojawiły się nowe altany śmietnikowe, zamykane koło których nie ma fruwających papierów, foli i innych śmieci. W tej sprawie pisałam już do Pana Burmistrza w 2008r ale 1 odpowiedź była, że nowa altana będzie w terminie późniejszym a śmietnik będzie przeniesiony w inne miejsce. Druga odpowiedź na to samo pytanie była już inna, wniosek z niej jeden, że nasza altana śmietnikowa jest jeszcze w dobrym stanie a pojemniki mają pokrywy i powinny być zamykane i jak rozumiem nowej nie będzie. W związku z tym, zwracam się do Pana z prośbą o postawienie nowej altany śmietnikowej przez co unikniemy zaśmiecania terenu na boisku sportowym i na terenie wokół śmietnika. I jeszcze jedna sprawa z tym związana: dojście do śmietnika w okresie kiedy pada deszcz graniczy z cudem. Na płytach dojazdowych stoi woda, przy ścieżkach bocznych- woda, błoto i nie sposób dojść aby nie przemoczyć butów. Może przy okazji wymiany altany śmietnikowej należałoby przenieść ją w inne miejsce albo poprawić warunki dojścia w obecnym miejscu. Nadmieniam, że ze śmietnika tego korzysta nie tylko moja Wspólnota ale także bloki nr 48, 50, 43 a często także 41. Dziękuję.

(Wspólnota Mieszkaniowa., 26.03.2009 r.)


Odpowiedź:

Szanowna Pani

Pragnę poinformować mieszkańców Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Stężycka 52 w Dęblinie, że w ostatnich dniach marca została ustawiona altana śmietnikowa, która jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi będzie gotowa do użytku. Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że MZGK Sp. z o.o. w Dęblinie nie jest zobligowany umową do stawiania altan śmietnikowych, jednak mając na uwadze wysoką jakość świadczonych usług i w odpowiedzi na potrzeby naszych Klientów Spółka, w zależności od możliwości finansowych sukcesywnie ustawia funkcjonalne
i estetyczne altany śmietnikowe przy Wspólnotach Mieszkaniowych, z którymi podpisała umowę na wywóz odpadów komunalnych.

 


Pytanie:

Panie Prezesie proszę mi powiedzieć jak jest sprawdzane wywóz nieczystości płynnych na osiedlu Rycice , gdyż jestem jego mieszkanką i zadziwia mnie fakt ,ze 4-osobowa rodzina wybiera nieczystości raz może dwa razy w roku? Co Pan ma zamiar w tej sprawie zrobić? Proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

(Beata C., 24.03.2009 r.)


Odpowiedź:

Szanowna Pani

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Dęblinie zgodnie z przepisami prawa nie może sprawdzać i kontrolować wywozu nieczystości płynnych z prywatnych posesji. Takie prawo posiada jednak Wydział Gospodarki Mieniem Komunalnym znajdujący się w Urzędzie Miasta w Dęblinie.

 


Pytanie:

Proszę o udzielenie informacji nt. warunków  jakie trzeba spełnić, aby przyłączyć się do wodociągowej sieci miejskiej. Chodzi o posesję przy ul. Wąskiej 5 obok PZOZ, a za Urzędem Miejskim.
Pozdrawiam

(Wojciech Z.., 08.02.2009 r.)


Odpowiedź:

Szanowny Panie

Należy wypełnić wniosek o przyłączenie się do sieci wodociągowej miejskiej, który można otrzymać w siedzibie Spółki pokój nr 4 lub pobrać ze strony internetowej MZGK. Do wniosku należy dołączyć mapę do celów projektowych. W/w dokumenty należy złożyć do Spółki pokój nr 4 czynne w poniedziałki od 7.00 - 16.00 i od wtorku do piątku w godz. 7.00 - 15.00. Na tej podstawie wydane zostaną techniczne warunki przyłączenia do sieci.

 


Pytanie:

Witam Pana, Panie Prezesie. Czytając harmonogram wywozu nieczystości stałych z posesji na terenie Dęblina nie znalazłem ulicy Wiatracznej. Czy ta ulica jest skreślona z usług MZGK?

(Marek M.., 27.01.2009 r.)


Odpowiedź:

Szanowny Panie

Dziękujemy za wyłapanie błędu na stronie z harmonogramami, oczywiście ul. Wiatraczna jest ujęta w harmonogramach. Strony zostały już zaktualizowane.

 


Pytanie:

Szanowny Panie Prezesie

Jestem obecnie bezrobotnym i poszukuje pracy. Posiadam uprawnienia na koparko - ładowarki, ładowarki
kl III,a takze ładowarki typ ł34, oraz prawo jazdy kat B i C. Czy bylaby mozliwosc pracy na stanowisku odpowiadajacym moim referencjom???

Dziekuje za odpowiedz

(Krzysztof M.., 11.01.2009 r.)


Odpowiedź:

Szanowny Panie

Proszę złożyć dokumenty (list motywacyjny, CV) w Dziale Kadr p. nr 5 w budynku firmy przy ul. 15 P.P. "Wilków" 3 w Dęblinie, jeśli przejdzie Pan pozytywną weryfikację skontaktujemy się z Panem.

 


Pytanie:

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie pracy,w listopadzie 2007r ukończyłem studia wyższe na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach, na wydziale: Budownictwo i Inżyneiria Środowiska, kierunek: Inżynieria Środowiska, specjalność: Zaopatrzenie w wodę, unieszkodliwianie ścieków i odpadów.
W jednej z odpowiedzi Pana Prezesa widziałem wzmianke o stanowisku pracy, dla osoby właśnie po inżynierii środowiska (sanitarnej), czy ta oferta jest dalej aktualna?

(Cezary S., 05.01.2009 r.)


Odpowiedź:

Szanowny Panie

Proszę złożyć dokumenty (list motywacyjny, CV) w Dziale Kadr p. nr 5 w budynku firmy przy ul. 15 P.P. "Wilków" 3 w Dęblinie, jeśli przejdzie Pan pozytywną weryfikację skontaktujemy się z Panem.

 


Pytanie:

Panie Prezesie,
Witam Pana. Mam pytanie czy na stronie Zakładu nie można umieścić informacji o stopniu twardości dostarczanej wody do gospodarstw domowych. Prawidłowe użytkowanie sprzętów AGD /np. zmywarek/ wymaga tej znajomości. Można by było sprawdzić to na stronie Zakładu ,a nie wydzwaniać do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Serdecznie pozdrawiam.

(Urszula B., 22.11.2008 r.)


Odpowiedź:

Szanowna Pani Urszulo
Twardość wody w Dęblinie przedstawia się następująco:

---------------------- UW "Wiślana" UW "Jagiellońska" Lotnisko
CaCO3 mg/l (ppm) 208 215 238
mval/l 4,16 4,3 4,76
mmol/l 2 2,15 2,38
stop. niemieckie odtl 11,6 12 13,3
stop. angielskie oe 14,5 15 16,6
stop. francuskie of 20,8 21,5 23,8

 


Pytanie:

Panie Prezesie,
Chcę zapytać kiedy będzie zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD.

(Anna S., 20.10.2008 r.)


Odpowiedź:

Szanowna Pani Anno
Zbiórka
zużytego sprzętu RTV i AGD odbędzie się 10.12.2008 r. Szczegółowe informacje odnajdzie Pani pod adresem http://www.mzgk.pl/ogl_kom.html.
 


Pytanie:

Szanowny Panie Prezesie,
Jestem zwolenniczką segregacji odpadów, dlatego dziękuję za stworzenie takiej możliwości w Dęblinie, to bardzo ważne na przyszłość. Motywująca jest możliwość nieodpłatnego odbioru ww. odpadów. Proszę jednak kilka dokładniejszych informacji na temat zasad kwalifikowania odpadów do wyznaczonych przez MZGK sortów. Szczególnie niejasna jest kwestia odpadów z tworzyw sztucznych, których jest zwykle najwięcej, zarówno w działalności podobnej do mojej, jak i w zwykłym gospodarstwie domowym. Odpowiedzi mogš więc być przydatne dla wszystkich mieszkańców, ale również dla pracowników Biura Obsługi Klienta MZGK, którzy też nie są w stanie udzielić jednoznacznych odpowiedzi. Co można wrzucić do worka \"PLASTIK\"?
Czy produkty z tworzywa oznaczone znaczkiem \"PET\" (doniczki, podstawki itp.) można traktować podobnie jak butelki PET? Mam też duże ilości plastikowych odpadów typu - rolki po wstążkach, drutach - jak je potraktować, może łącznie z opakowaniami po chemii domowej - i w które worki? I w końcu - wszelkie worki, folie, siatki plastikowe - odpady tworzące duże objętości - czy też podlegają segregacji jako plastik? Czy pakować je razem z PET, czy może oddzielnie? Czy obejmie je wtedy nieodpłatny odbiór?
Jeszcze jedna sprawa - worki są rzeczywiście udostępniane nieodpłatnie, ale z \"ilościami w pełni pokrywającymi potrzeby\" są czasami problemy. Panowie odbierający odpady nie wydają ich zbyt chętnie...
W piśmie podpisanym przez Pana, z dnia 14.02.2008, jest wspomniane: \"zabezpieczamy Państwu nowe pojemniki typu S-110 i S-1100 w bezpłatnej dzierżawie...\". Pracownicy MZGK twierdzą, że taka usługa nie istnieje. Jak jest naprawdę?
Pozdrawiam serdecznie.

(Magda R., 15.09.2008 r.)


Odpowiedź:

Szanowna Pani Magdaleno

            W odpowiedzi na Pani pytanie dotyczące segregacji odpadów komunalnych Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Dęblinie informuje, że do worków przeznaczonych na  plastik wrzucamy:

- butelki PET po napojach,

- opakowania po chemii gospodarczej, tj. butelki po szamponach, po płynach do kąpieli, do   

  mycia naczyń, butelki po kosmetykach, zabawki plastikowe,

- butelki po olejach jadalnych,  artykuły  gospodarstwa domowego z tworzyw sztucznych,

- skrzynki i doniczki na kwiaty,  pojemniki plastikowe.

           Duże ilości plastikowych odpadów - wszelkie folie, siatki plastikowe (zapakowane oddzielnie) jak również inne segregowane odpady komunalne odbierane są od podmiotów gospodarczych na zgłoszenie telefoniczne, natomiast od osób fizycznych – zgodnie z harmonogramem wywozu. Selekcja jest odbierana nieodpłatnie od podmiotów gospodarczych i od osób fizycznych, z którymi jest zawarta umowa na wywóz odpadów komunalnych.

            Worki przeznaczone do odbioru odpadów wyselekcjonowanych są udostępniane nieodpłatnie u kierowcy, można je pobrać również w siedzibie Spółki w Biurze Obsługi Klienta przy ul. 15 P.P. „Wilków” 3 w Dęblinie.

 


Pytanie:

Panie Prezesie. Mam pytanie dotyczące zaworów antyskażeniowych. Gdzie taki zawór można kupić, ile kosztuje i czy MZGK montuje takie zawory? Jaki jest koszt zamontowania takiego zaworu?

(Marek M., 29.08.2008 r.)


Odpowiedź:

Szanowny Panie Marku

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z siedzibą w Dęblinie informuje, iż:
- zawór antyskażeniowy montowany na instalacji wewnętrznej odbiorcy usług można zakupić w sklepach
z armaturą sanitarną. Jego koszt waha się w zależności od średnicy w granicach 40,00 - 50,00 netto plus obowiązująca stawka VAT;
- Spółka montuje takie zawory po wcześniejszym umówieniu sie na konkretny dzień, co można uczynić pod numerem telefonu 081 88-33-625 lub 081 88-33-665. Koszt montażu wraz z zaworem antyskażeniowym waha się w granicach 50,00 - 60,00 zł.


Pytanie:

Panie Prezesie poszukuję pracy jako operator koparko-ładowarki. Czy byłaby możliwość pracy na takim stanowisku?

(Bogdan P., 29.08.2008 r.)


Odpowiedź:

Szanowny Panie Bogdanie

Aktualnie nie poszukujemy pracowników na stanowisko operatora koparko-ładowarki. Jeśli jednak będzie nam potrzebna osoba z wyżej wymienionymi kwalifikacjami, skontaktujemy się pod warunkiem, że złoży Pan dokumenty (list motywacyjny, CV) w Dziale Kadr p. nr 5 w budynku firmy przy ul. 15 P.P. "Wilków" 3 w Dęblinie.

 
Pytanie:

 
Dzien dobry mam takie pytanie czy w pana Firmie znalazla by sie praca w zawodzie Technik mechanik lub jaka kolwiek praca prosze o odpowiedz dziekuje i pozdrawiam .

(Krzysztof B, 23.08.2007 r.)
 

Odpowiedź:


Szanowny Panie Krzysztofie

Aktualnie poszukujemy pracowników na następujące stanowiska: hydraulik; elektryk-monter (wymagane uprawnienia SEP); mechanik samochodowy oraz osoba z wyższym wykształceniem, kierunek studiów Inżynieria Budowlana i Sanitarna.
W przypadku zainteresowania naszą ofertą proszę o złożenie dokumentów (list motywacyjny, CV) w Dziale Kadr p. nr 5 w budynku firmy przy ul. 15 P.P. "Wilków" 3.
 
Pytanie:

 
Mam 29 lat jestem mieszkańcem Dęblina. Mam wykształcenie wyższe obecnie pracuję w Warszawie, czy mogę liczyć na jakąkolwiek pracę w MZGK w Dęblinie. Pracowałam w dziale kadr 1 rok, a obecnie jestem w dziale kontroli jakości.

(Teresa K, 27.08.2007 r.)

Odpowiedź:


Szanowna Pani Tereso

Proszę o złożenie dokumentów (list motywacyjny, CV) w Dziale Kadr p. nr 5 w budynku firmy przy ul. 15 P.P. "Wilków" 3. Jeśli będzie nam potrzebna osoba z Pani kwalifikacjami skontaktujemy się.